+420 604 848 616

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla přinášejí ekonomické a ekologické výhody. Snížte náklady na energii a získejte spolehlivé vytápění, chlazení a ohřev vody s dlouhodobými úsporami. Investujte do budoucnosti vašeho domova s udržitelným a efektivním řešením vytápění.

Státní dotace na tepelná čerpadla

Dotace podporují tepelná čerpadla jako alternativu k vytápění uhlím a elektřinou, a také jako zdroje tepla pro nové nízkoenergetické domy. Pokud nejste oprávněni žádat o dotace, není to důvod k zoufalství. Tepelné čerpadlo patří mezi málo obnovitelných zdrojů tepla, které jsou výhodné i bez finanční podpory.

Více jak

100 000 000 Kč

ušetřili naši zákazníci  díky dotaci

získat bližší informace

Princip fungování tepelného čerpadla:

Tepelné čerpadlo je zařízení, které přemísťuje teplo z jednoho místa na druhé pomocí kompresoru a chladiva. Základní princip fungování tepelného čerpadla je podobný jako u ledničky, avšak s opačným cílem – namísto odvádění tepla ven, tepelné čerpadlo teplo přenáší do prostoru, který chceme ohřát.

Získání tepla

Tepelné čerpadlo odebírá teplo ze zdroje, kterým může být vzduch, voda nebo země. Nejběžnější typy tepelných čerpadel jsou vzduch-voda, vzduch-vzduch, voda-voda a země-voda.

Přenos tepla

Kompresor v tepelném čerpadle stlačuje a zahřívá chladivo, které cirkuluje v uzavřeném okruhu. Tímto procesem chladivo získává teplo ze zdroje a přenáší ho do výparníku.

Uvolnění tepla

Výparník uvolňuje získané teplo do vnitřního prostoru budovy (pro vytápění) nebo do zásobníku s vodou (pro ohřev vody).

Cyklus opakování

Po uvolnění tepla se chladivo vrátí do kompresoru, kde prochází dalším cyklem stlačování a zahřívání. Tento cyklus se opakuje, dokud je potřeba získávat teplo.

NAPIŠTE NÁM

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.
ELTOP JANÍČEK S.R.O.

Havlíčkova 544/24 
789 01 Zábřeh

 

IČO: 14095998
DIČ: CZ14095998

Havlíčkova 544/24, 789 01 Zábřeh